Wethouder present bij Digi&Taalfestival op Plein 1953

14 September 2024, 20:27 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
Mohamed-Hoesein

Op woensdag 18 september is wethouder Natasha Mohamed-Hoesein (Armoedebestrijding, Schuldhulpverlening, Toeslagen en Taal) aanwezig bij het Digi&Taalfestival op Plein 1953 in Pendrecht. Ze zal bij die gelegenheid met behulp van een escapekoffer ervaren hoe het is om laaggeletterd te zijn.

1 op de 5 Rotterdammers heeft moeite met taal, rekenen en omgaan met digitale middelen, zoals de computer. ''Als je hierin niet vaardig bent, loop je tegen allerlei beperkingen aan. Het beïnvloedt je hele leven'', aldus Mohamed-Hoesein.

Om mensen hiervan meer bewust te maken, organiseren welzijnsorganisaties het Digi&Taalfestival. Gemeente Rotterdam biedt diverse taaltrajecten aan met partners in de stad om de basisvaardigheden te verbeteren. o.a. samen met Stichting Lezen en Schrijven, stichting Mano, de bibliotheek en Centrum Jeugd en Gezin wordt er uitleg gegeven over taaltrajecten en mogelijkheden om digitaal vaardig te worden. ''Dit draagt bij aan het vergroten van kansengelijkheid.''